התקנת קולטים

במדינה כמו שבה אנו חיים השמש זורחת במרבית ימות השנה ומספקת לנו אור וחום טבעיים. בשל עובדה זו מרבית מבתי האב בישראל בחרו להתקין בביתם מערכת של דוד שמש הכוללת את דוד השמש עצמו ומערכת קולטים. את אותה מערכת קולטים ודו השמש אנו יכולים לזהות בקלות כמעט על כל גג בית בישראל.

למה משמשים הקולטים במערכת דוד השמש?

הקולטים הם חלק בלתי נפרד במערכת של דוד השמש. תפקידם של הקולטים הם למעשה לבצע חימום של מים קרים ולהזרים אותם אל הדוד עצמו ומשם אל מערכת המים בבית. הקולטים הם למעשה פלטות מתכת המכוסה במעטה זכוכית. בתוך הקולטים עצמם ישנו צינור נחושת דקיק בו עוברים המים ומתחממים מאור השמש ומוזרמים לדוד עצמו כאשר הם חמים. למעשה אינם נדרשים לבצע שום פעולה אקטיבית בכדי לחמם את המים.

האם הליך של התקנת קולטים יעיל גם בחורף ?

בארץ, גם בימי החורף ניתן למצוא ימים לא מעטים של שמש כמעט קיצית והקולטים יוכלו לשרת אתכם במהלך כל השנה. אך, גם במקרים בהם מדובר בימים רבים של עננות וגשם תוכלו להשתמש חלק החשמלי של דוד השמש שלכם שיבצע חימום של המים באופן חשמלי ולמעשה ידלג על פעילותם של הקולטים בשלב חימום המים.

על מה חשוב לשים דגש בהתקנת קולטים?

כאשר המתקין מגיע להתקין את דודי השמש חשוב מאד לוודא תחילה כי ישנו מקום בטוח וישר להתקנת הקולטים. את הקולטים יש להתקין בזווית של ארבעים וחמש מעלות במטרה לספוג כמה שיותר חום מהשמש ולחמם את המים במהירות האפשרית. חשוב מאד לוודא כי הדוד עצמו מעוגן באופן בטוח ומקצועי על ידי מתקין דודי השמש בכדי שלא ייפול על הקולטים בעת סערה ויגרום להם נזק.

איך בוחרים טכנאי דוד שמש להתקנת קולטים ?

במקרה שבו מדובר על תהליך של התקנת קולטים או החלפת קולטים למערכת קיימת חשוב לבחור בבעל מקצוע מסמך אשר עובד רק עם דוד שמש ומערכת קולטים שעברה את אישור מכון התקנים. מלבד ההתקנה הפיזית של הדוד ומערכת הקולטים על הגג או במיקום אחר בשטח הבית, ידרש מתקין דודי השמש גם לטפל במערכת האינסטלציה שתזרים מים קרים אל הדוד ותזרים את המים החמים אל הדוד ללא נזילות או בעיות אחרות.

"דוד" היא חברה מנוסה ומקצועית המתמחה בהליכים של התקנת קולטים ודודי שמש ומערכות סולאריות דומות. אנשי המקצוע שלנו הם קבוצה איכותית של מתקינים בעלי ניסיון עשיר בתחום התקנת קולטים. צרו איתנו קשר עוד היום ותשאירו את העבודה הקשה לנו.